Uroczystości rozpoczęły się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych oraz przybyłych gości przed Domem Strażaka w Grzegorzewie skąd następnie wszyscy przemarszem w towarzystwie akompaniamentu Strażackiej Orkiestry Dętej udali się ulicami Grzegorzewa do Kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja.
Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił proboszcz grzegorzewskiej parafii - ksiądz Tomasz Król w koncelebrze z księdzem kanonikiem Andrzejem Piesikiem.
Już po raz siódmy włączyliśmy się w ogólnopolską akcję – "Niepodległa do Hymnu" i wszyscy razem w samo południe zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".
W trakcie uroczystości, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Grzegorzewie przedstawili nam montaż słowno-muzyczny, pt. "Elegia o chłopcu polskim", wzbudzając w nas wielkie emocje i wzruszenie. Serdecznie dziękujemy naszym młodym aktorom oraz gronu pedagogicznemu na czele z Panem Dyrektorem za przygotowanie.
Na zakończenie Mszy Świętej, Dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole Pan Tomasz Nuszkiewicz odczytał nazwiska poległych parafian grzegorzewskich w latach 1918-1920, a następnie pod tablicą upamiętniającą, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.
Na sam koniec na placu kościelnym wszyscy wspólnie wypuściliśmy w powietrze ku niebu białe i czerwony balony na znak wolności i niepodległości.
Bardzo pięknym akcentem tej uroczystości, który zasługuje na podkreślenie był przemarsz naszego młodego pokolenia z mającą ponad 44 m2 flagą Polski, która została uszyta 6 lat temu na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Flaga została uszyta z kawałków materiału, na których mieszkańcy zarówno dorośli jak i dzieci pisali swoje "Listy do Polski".
Wielu osób, które przyczyniły się do powstania flagi pisząc swoje "listy", dziś nie ma już wśród nas a przemarsz kolejnego młodego pokolenia ulicami Grzegorzewa z tą samą flagą był znakomitym wyrazem patriotyzmu i spełniania obowiązku przekazywania pamięci o naszej historii z pokolenia na pokolenie. Gdyż jak wielokrotnie podkreśla to Wójt Gminy Grzegorzew Pani Bożena Dominiak – "Pamięć historyczna, jest naszym obowiązkiem".
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach. Dziękujemy wszystkim pocztom sztandarowym, delegacjom, orkiestrze oraz zaproszonym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy naszym mieszkańcom oraz wszystkim przybyłym na obchody.
Dla nas Polaków – dzień 11 listopada jest symbolem wolności, wiary i zwycięstwa. Tego dnia wszyscy jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.