Menu
Jesteś tutaj: / Aktualności / Wydarzenia / XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz pierwszy w tym roku w Grzegorzewie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Impreza została zorganizowana przez sztab zarejestrowany w naszej miejscowości. W organizację finału zaangażowani byli uczniowie szkół, wolontariusze, pracownicy Urzędu Gminy, nauczyciele, strażacy i wielu innych ludzi dobrej woli.


Podczas finału zagrała Strażacka Orkiestra Dęta z Grzegorzewa, zespół Grzegorzewianki, występowali uczniowie naszych szkół, zagrała kapela rockowa pod kierownictwem Wojtka Woźniaka. Dla uczestników finału z układem tanecznym wystąpili uczniowie Gimnazjum z Grzegorzewa. Poza tym dla mieszkańców gminy przewidziano szereg dodatkowych atrakcji.

Panie z przedszkola przygotowały pyszną grochówkę poza tym organizatorzy przygotowali kiełbaski z grilla. Najwięcej emocji wzbudzały prowadzone podczas całego finału licytacje.


Najdroższym wylicytowanym przedmiotem była szklana ława ufundowana przez firmę "Glaspo". Poszła za 250 zł i została wylicytowana przez Wójta naszej gminy. Huczna zabawa zakończona została tradycyjnym światełkiem do nieba, które zrobione z pompą wzbudziło ogromne zainteresowanie zebranych.


W całej akcji uczestniczyło 86 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek. Wolontariusze zbierali pieniądze w Grzegorzewie, Barłogach, Borysławicach, Ponętowie Górnym i Głębokiem. W sumie do puszek zebrano 3 104,57 zł.

Cała kwota zebrana w finale na terenie gminy Grzegorzew to łącznie z pieniędzmi z licytacji 3 700,00 zł. Najbardziej optymistycznym akcentem finał jest fakt, iż wszyscy organizatorzy z entuzjazmem szykują się do zorganizowania podobnej imprezy w przyszłym roku.

 


TAGI: wosp,
Data publikacji: 2005-01-10 14:34:18
Data modyfikacji: 2005-01-10 14:34:18
Opublikował: Wojciech Woźniak
Podobne aktualności

Orkiestra Czerwonych Serc zagrała w Grzegorzewie

Data publikacji: 2023-02-01 08:42:58 TAGI: wośp,

30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data publikacji: 2022-01-28 10:26:34 TAGI:  wosp,

XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Grzegorzew

Data publikacji: 2019-01-14 10:23:46 TAGI: wośp,