Menu
Jesteś tutaj: / Aktualności / Samorząd / XXIII wielkopolski konkursu wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap powiatowy

XXIII wielkopolski konkursu wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap powiatowy

24 maja w świetlicy gminnej w Grzegorzewie odbył się etap powiatowy XXIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym połączony z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego. Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Samorządowe w partnerstwie z Gminą Grzegorzew oraz Wydziałem Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kole – fundatora nagród.

29 uczniów z 8 gimnazjów z terenu powiatu kolskiego, przeszło na przełomie lutego i marca eliminacje szkolne, kwalifikując się do etapu powiatowego, który obejmował w tegorocznej edycji tylko część pisemną.

Bez dogrywki ustnej udało się wyłonić dwóch najlepszych gimnazjalistów, którzy w teście uzyskali najwyższą liczbę punktów i będą reprezentować powiat kolski na finale wojewódzkim konkursu, zaplanowanym na 15 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.

Zwycięzcami eliminacji powiatowych zostali:

  1. Paweł Jarmuszka - podopieczny pani Renaty Kołackiej, reprezentant Gimnazjum w Kościelcu
  2. Sebastian Okuński – podopieczny pani Urszuli Rapusty, reprezentant Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Kole.

Najlepsi finaliści konkursu zostali obdarowani dyplomami, nagrodami w postaci Tabletów i gadżetów multimedialnych oraz pakietem publikacji.

W krótkiej części podsumowującej etap powiatowy 2016 – organizatorzy podziękowali wszystkim nauczycielom, członkom komisji oraz gospodarzom za pomoc w organizacji konkursu oraz zaangażowanie i wspieranie działalności stowarzyszenia. Spotkanie zakończono smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez gminę Grzegorzew z okazji zbliżającego się „Dnia Samorządu Terytorialnego”.

W tym roku na zaproszenie TS etap powiatowy konkursu wizytował Marcin Rossa, członek warszawskiego oddziału AIESEC - Międzynarodowej Organizacji pozarządowej non-for-profit, która jest prowadzona przez studentów i absolwentów interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem oraz zarządzaniem. Umożliwia ona swoim członkom odkrywanie własnego potencjału i rozwój wokół interesujących ich zagadnień. Każdy dołączający do organizacji student bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Członkowie AIESEC zdobywają doświadczenie w 124 krajach świata.

Oprac. K. Lewandowski
powiatowy koordynator inicjatyw
Towarzystwa Samorządowego

 


Galeria zdjęć

TAGI: aiesec, konkurs, samorząd,
Data publikacji: 2016-05-25 10:14:16
Data modyfikacji: 2016-05-25 10:14:16
Opublikował: Krzysztof Wróblewski
Podobne aktualności

Ogłoszenie o otwartym konkursie na realizację w 2024 roku zadania publicznego Gminy Grzegorzew

Data publikacji: 2024-02-02 13:48:31 TAGI:  zarządzenie,  konkurs,

IV Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym

Data publikacji: 2023-11-14 11:01:12 TAGI: krus,  konkurs,

Serce Polski bije w małych ojczyznach

Data publikacji: 2023-05-26 15:11:10 TAGI:  życzenia,  dzień samorządu terytorialnego,

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Floriany

Data publikacji: 2023-05-12 10:09:41 TAGI: osp,  konkurs,  floriany,