Menu
Jesteś tutaj: / Aktualności / Ogłoszenia / Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza na Studia Podyplomowe Sztuczna inteligencja dla biznesu

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza na Studia Podyplomowe Sztuczna inteligencja dla biznesu

W styczniu 2021 roku Amazon oficjalnie zapowiedział wejście ze swoimi usługami na polski rynek. Nadszedł moment przełomowy, w którym jeden z globalnych liderów rozwijania i upowszechniania rozwiązań sztucznej inteligencji zaliczył rynek polski do obszarów swojej ekspansji biznesowej.

Wyzwaniem dla wielu środowisk w Polsce staje się uzyskanie kompetencji w zakresie posługiwania się rozwiązaniami sztucznej inteligencji. Ścieżką, która zasługuje na rekomendację są Studia Podyplomowe Sztuczna Inteligencja dla Biznesu – AI for Business w SGH. Kierownikiem Studiów jest prof. dr hab. Wojciech Paprocki. Informacje o Studiach Podyplomowych oraz rejestracja dla słuchaczy są dostępne na https://ssl-oferta.sgh.waw.pl/pl/studiapodyplomowe/sztuczna-inteligencja-dla-biznesu-ai-forbusiness/Strony/default.aspx

Sztuczna inteligencja (AI) znalazła powszechne zastosowanie w gospodarce, a konsumenci użytkując liczne aplikacje zainstalowane m.in. w urządzeniach mobilnych korzystają z najnowszych rozwiązań technologicznych. Menedżerowie organizacji działających na rynku i decydenci w służbie publicznej mogą poszerzyć wiedzę o możliwościach i ograniczeniach posługiwania się rozwiązaniami AI oraz rozbudować swoją kompetencję oceniania atrakcyjności i dopuszczalności posługiwania się tymi rozwiązaniami w działalności biznesowej i społecznej.

Studia przeznaczone są dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zastosowania AI w biznesie, decydujących o kształcie wypracowywanych i wdrażanych rozwiązań technologicznych w organizacjach. Studia pomogą w wykorzystaniu AI w funkcjonowaniu przedsiębiorstw z uwzględnieniem rozwiązań opartych na nowoczesnych technologiach. W programie przewidziane są pogłębione studia o prawnych i społecznych uwarunkowaniach stosowania AI, a także o strategicznym zarządzaniu technologiczną przyszłością organizacji. Słuchacze studiów nabędą wiedzę, jak AI wdrażać zarówno w dużych organizacjach komercyjnych i organach władzy publicznej, jak i w sektorze MŚP. Możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie jest nieskończenie wiele. Korzyści z uczestnictwa w studiach odniosą zatem wszystkie osoby, bez względu na wykonywany zawód, które w swojej pracy spotykają się z koniecznością:

  • krytycznej oceny informacji związanych z możliwościami niesionymi przez sztuczną
  • inteligencję,
  • zastosowania sztucznej inteligencji w procesie transformacji cyfrowej organizacji
  • i zmiany modeli biznesowych,
  • stymulowania postaw przedsiębiorczych w zakresie zmian organizacyjnych
  • wykorzystujących współczesne technologie,
  • rozwiązywania problemów oraz poszukiwania i wdrażania innowacji technologicznych,
  • w szczególności wykorzystujących sztuczną inteligencję,
  • organizowania pracy sobie i innym w sposób efektywny.

 


TAGI: sgh,
Data publikacji: 2021-02-25 12:41:17
Data modyfikacji: 2021-02-25 12:41:17
Opublikował: Krzysztof Wróblewski
Podobne aktualności