Menu
Jesteś tutaj: / Aktualności / Ogłoszenia / Nowa wystawa w MDK w Kole

Nowa wystawa w MDK w Kole

„Otwórzmy się na... Zespół. Kolorowe ptaki”, to wystawa fotografii portretowej.

Autorem zdjęć jest Maciej Frydrysiak, nauczyciel podstaw filmu i fotografii oraz projektowania graficznego z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Ekspozycja to „spotkanie” z osobami z Zespołem Downa zorganizowana z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, obchodzonego 21 marca.

Sesja fotograficzna przeprowadzona w styczniu i w lutym 2020 r., odbyła się dzięki uprzejmości dyrektora Krzysztofa Pawlaka, który udostępnił szkolne studio fotograficzne znajdujące się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Niestety, ze względu na pandemię, prezentacja zdjęć została przełożona na 2021 r.

Wystawa w swoim symbolicznym charakterze ukazuje piękno, siłę i kruchość osób obdarzonych dodatkowym chromosomem – „ miłości”. Dzięki zaangażowaniu artysty-fotografa, urokowi otoczenia i profesjonalnej stylizacji autorstwa Joanny Osowskiej, osoby będące modelami poczuły się nie tylko piękne, ale też wolne jak „kolorowe ptaki”.

Na wystawie znalazło się również miejsce na zdjęcia udostępnione przez Eugeniusza Gębkę i Cudne Chwile, przedstawiające sceny i ludzi biorących udział w uroczystych i wzruszających koncertach, organizowanych latach ubiegłych z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Działania te, nie odbyłyby się bez wsparcia Urzędu Miejskiego w Kole, Starostwa Kolskiego, Miejskiego Domu Kultury w Kole, Stowarzyszenia Malinowa Mamba i wielu instytucji, organizacji i ludzi dobrej woli.

Wystawa będzie czynna od 20 marca do 10 kwietnia 2021 r. w godzinach pracy MDK w Kole (ul. Juliusza Słowackiego 5), na którą serdecznie zapraszają autorzy zdjęć, organizatorzy i Monika Kujawska – inicjatorka działań artystycznych na rzecz osób z Zespołem Downa. Wernisaż odbędzie się 19 marca 2021 r., godz. 17.00 w MDK-owskiej Galerii Foyer.


TAGI: mdk koło, wystawa,
Data publikacji: 2021-03-03 08:12:52
Data modyfikacji: 2021-03-03 08:12:52
Opublikował: Krzysztof Wróblewski
Podobne aktualności

Nowa wystawa w MDK w Kole

Data publikacji: 2021-03-03 08:12:52 TAGI: mdk koło,  wystawa,

Zapisy do powstającej grupy rekonstrukcyjnej

Data publikacji: 2020-11-24 09:22:13 TAGI:  mdk koło,