Menu
Jesteś tutaj: / Aktualności / Wydarzenia / Nadanie Imienia Ojca Świętego Jana Pawła II szkole Podstawowej w Bylicach

Nadanie Imienia Ojca Świętego Jana Pawła II szkole Podstawowej w Bylicach

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Uczniowie, Rada Rodziców
i Pracownicy Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Bylicach


12 maja 2006 roku to wyjątkowy dla nas wszystkich dzień. To dzień, który na trwałe wpisuje się w historię społeczności szkolnej, ale i całego samorządu Gminy Grzegorzew. To dzień, w którym Szkoła Podstawowa w Bylicach otrzymała imię naszego ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II.
Szanowni Państwo - Szkoła, w której się znajdujemy powstała siłami odrodzonego już samorządu. Odrodzenie samorządu i naszego kraju, przemiany, jakie nastąpiły po 1989 roku, to niewątpliwie zasługa naszego Wielkiego Rodaka - od dziś, Patrona tej szkoły.

 


Jakże symbolicznego i bardzo wymownego charakteru nabierają dzisiejsze uroczystości, w sytuacji gdy Rada Gminy - organ odrodzonego samorządu, po raz pierwszy w swej 16 -letniej historii nadaje szkole - kolebce wychowującej przyszłe pokolenia - imię tego, który stworzył fundamenty wielkich przemian.
Szanowni Państwo - jesteśmy pokoleniem Jana Pawła II i dlatego też naszym obowiązkiem jest nie tylko głoszenie wielkości jednego z największych Polaków, lecz głoszenie jego nauki i miłości do drugiego człowieka.
Ten Człowiek nie wprowadzał w błąd - ale żył prawdą i był tą prawdą. To można było zauważyć i wtedy gdy był podziwiany przez tłumy i wtedy kiedy cierpiał i wtedy kiedy umierał.
Szanowna Społeczności Szkolna - Od dziś patronem Waszej szkoły jest Jan Paweł II. To niewątpliwie powód do dumy, ale i odpowiedzialność. To ciągła praca nad tym, by dorobek patrona nie został zapomniany i by jego dobre imię i zasługi były wciąż żywe w naszych sercach.
Dzisiaj, Drodzy, otrzymaliście wiele życzeń, upominków i darów. Najcenniejszy dar dał Wam Kochani Uczniowie Sam Patron - w nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II ogromne bogactwo odnajdą obecne jak i przyszłe roczniki uczniów tej szkoły.

 


Życzymy, by wartości głoszone przez Wielkiego Patrona były przekazywane i przeżywane w codziennym życiu Waszej szkoły. Życzymy Wam Drodzy, dobroci i wrażliwości serca. Jeżeli tego będziecie się uczyły Kochane Dzieci to zyskacie cudowne, wspaniałe wartości owocujące w całym Waszym życiu. Bardzo dziękuję Pani Dyrektor i Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie i determinację w dążeniu do nadania imienia. Dziękuję Księdzu Proboszczowi Leonowi Tomczykowi za duchowe wsparcie.
Dzisiejsza doniosła uroczystość to zwieńczenie Waszego wielomiesięcznego trudu i pracy. Wspólnie z Wami przeżywaliśmy ten czas.
Dziękujemy za przygotowanie i za wspaniałą oprawę uroczystości. Zaprezentowana przez Was Kochane Dzieci część artystyczna dostarczyła nam wyjątkowych wrażeń i skłoniła do refleksji.

Proszę Was, naśladujcie Swojego Patrona w całym swoim życiu
Bożena Dominiak - Wójt Gminy Grzegorzew

 

 

0
0
0
0
0
0
0
0

 

 


TAGI: sp bylice, nadanie imienia, Jan Paweł II,
Data publikacji: 2006-05-15 10:20:34
Data modyfikacji: 2006-05-15 10:20:34
Opublikował: Wojciech Woźniak
Podobne aktualności

Ruszyły prace na Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bylicach-Kolonii

Data publikacji: 2023-05-24 14:36:00 TAGI: sp bylice,

Jubileusz 10-lecia nadania imienia Świętego Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Bylicach-Kolonii

Data publikacji: 2016-10-24 15:10:37 TAGI: jubileusz,  nadanie imienia,

Nadanie Imienia Ojca Świętego Jana Pawła II szkole Podstawowej w Bylicach

Data publikacji: 2006-05-15 10:20:34 TAGI:  sp bylice,  nadanie imienia,  Jan Paweł II,