Menu
Jesteś tutaj: / Aktualności / Wydarzenia / Stulatka z Grzegorzewa

Stulatka z Grzegorzewa

Takie okazje do świętowania nie zdarzają się codziennie. Setne urodziny obchodziła mieszkanka Grzegorzewa Pani Zofia Góralska.

Składając urodzinowe serdeczności często mówimy – sto lat, nie do końca wierząc, że jest to wiek do osiągnięcia, jakby wyznaczając w ten sposób granice życia. Tymczasem grzegorzewska jubilatka doczekała spełnienia tych zapewne wielokrotnych życzeń. Dane jej było przejść sto lat naszej polskiej historii. Młodość przeżyła podczas trudnego okresu dwudziestolecia powstawania niepodległego państwa. To zahartowało jej ducha pomagając przeżyć ciężki czas wysiedlenia na roboty do Niemiec w okresie wojny, a później pokonywanie codziennych trudności i obowiązki związane z pracą w zakładach przetwórstwa owocowo – warzywnego w Ponętowie Dolnym, w którym powstawały słynne niegdyś mleczne cukierki „krówki”. W tak długim czasie szczęście przeplatało się ze smutkiem, sukces z porażką, radość i satysfakcja z poczuciem straty.

Nasza gmina wyjątkowo sprzyja długowieczności. Pani Zofia to już kolejna mieszkanka, która doczekała tak wyjątkowego jubileuszu. Przez całe swoje życie związana była z Grzegorzewem. Dostojną jubilatkę w dniu jej urodzin odwiedziła Pani Wójt Bożena Dominiak wraz z przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Sosnowskim. Złożyli Pani Zofii serdeczne życzenia wręczając symboliczny bukiet stu tulipanów. „Z uznaniem i podziwem patrzymy na przeżyte przez panią sto lat. Ten sędziwy wiek stanowi skarbnicę życiowej mądrości oraz źródło cennych rad i wskazówek. To wspólne dziedzictwo kilku pokoleń, określa tożsamość wspólnoty mieszkańców naszej gminy. W tak uroczystym dniu proszę przyjąć wyrazy uznania dla dorobku pani życia oraz serdeczne życzenia nieustającej pogody ducha i kolejnych lat w zdrowiu” – powiedziała Pani Wójt.

Pani Zofia otrzymała także list gratulacyjny od prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. „Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego najnowszą historią Polski. Była Pani bowiem świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny” – napisał premier składając życzenia dobrego zdrowia, pomyślności oraz optymizmu na dalsze szczęśliwe lata. Okolicznościowy list skierowała do jubilatki również Aleksandra Hadzik, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W tym uroczystym dniu wokół Pani Zofii zgromadziły się jej bratanice: Elżbieta i Teresa, z którymi obecnie mieszka, Krystyna i Ewa z mężem Maciejem – jej chrześniakiem oraz ich synami Pawłem i Michałem z żoną Joanną.

Pani Zofii życzymy dalszych długich lat życia w zdrowiu i pomyślności.


TAGI: urodziny, 100lat,
Data publikacji: 2021-04-07 08:20:31
Data modyfikacji: 2021-04-07 08:20:31
Opublikował: Krzysztof Wróblewski
Podobne aktualności

100 urodziny czcigodnej jubilatki

Data publikacji: 2022-09-12 11:06:26 TAGI: urodziny,  100lat,

Stulatka z Grzegorzewa

Data publikacji: 2021-04-07 08:20:31 TAGI: urodziny,  100lat,

100 urodziny Mieszkanki Gminy Grzegorzew

Data publikacji: 2019-09-19 12:14:52 TAGI: urodziny,  100lat,

Jubileusz 100 urodzin Naszej Mieszkanki

Data publikacji: 2019-07-31 10:41:58 TAGI: urodziny,  100lat,

Stu - latek w naszej gminie

Data publikacji: 2005-01-13 11:23:42 TAGI: urodziny,  100lat,