Menu
Jesteś tutaj: / Aktualności / Wydarzenia / Powiatowe Obchody Święta Policji

Powiatowe Obchody Święta Policji

W piątek 29 lipca w Grzegorzewie odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Święta Policji.

Jesteśmy dumni i czujemy się wyróżnieni, że organizator wydarzenia Pan Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Jacek Brzęcki wybrał Naszą Gminę na gospodarza tych uroczystości w 103 rocznicę powstania Policji Państwowej.

Jesteśmy zaszczyceni, że jako gospodarz mogliśmy z tej okazji gościć wielu  zacnych i dostojnych gości. Uroczystość swoją obecnością uświetniły między innymi Pani Aneta Niestrawska - I Wicewojewoda Wielkopolski oraz podinsp. Violetta Mójta - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Niezmiernie cieszymy się z obecności Samorządowców z Powiatu Kolskiego na czele z Panem Starostą Robertem Kropidłowskim jak również wszystkich funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji oraz pozostałych zaproszonych gości.
Uroczystości rozpoczęła okolicznościowa Msza Święta, którą sprawowali Ksiądz Kanonik Józef Wronkiewicz – Kapelan Kolskich Policjantów, Ksiądz Kanonik Krzysztof Pietryga – proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grzegorzewie oraz Ksiądz Kanonik Michał Pietrzak.

Obchody Święta Policji były doskonałą okazją do podziękowań dla wszystkich policjantek i policjantów za stanie na straży ładu i dyscypliny naszego życia. Funkcjonariuszom wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe, wyróżnienia za wzorową służbę oraz odznaczenia.
Bardzo miło nam poinformować, że wśród odznaczonych, za zasługi na rzecz bezpieczeństwa i działania na rzecz Wielkopolskiej Policji, wyróżniona została srebrnym medalem Niezależnego Samorządu Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego, Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak.

Gratulujemy Wszystkim odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym.
Panu Komendantowi, wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Policji składamy serdeczne podziękowania, wyrazy uznania i najwyższy szacunek dla Waszej codziennej, ofiarnej służby. Pragniemy serdecznie pozdrowić wspierające Państwa na co dzień Rodziny i Bliskich. Dziękujemy emerytom i rencistom policyjnym za wieloletnią służbę i życzymy nieustającej pogody ducha.
Życzymy Państwu dobrego zdrowia, wszelkiego osobistego powodzenia, a nade wszystko bezpiecznej służby – niech św. Michał Archanioł – Patron Policji, ma Was zawsze w swojej opiece!


Galeria zdjęć

TAGI: policja, święto,
Data publikacji: 2022-08-05 07:59:41
Data modyfikacji: 2022-08-05 07:59:41
Opublikował: Krzysztof Wróblewski
Podobne aktualności

Powiatowe Obchody Święta Policji

Data publikacji: 2022-08-05 07:59:41 TAGI: policja,  święto,

231 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Data publikacji: 2022-05-06 15:25:49 TAGI: 3 maj,  konstytucja,  święto,

Wojewódzkie obchody Święta Policji

Data publikacji: 2020-07-03 09:31:22 TAGI: policja,  święto,

Niech żyje Majowa Rocznica

Data publikacji: 2019-04-30 13:58:51 TAGI: 3 maj,  konstytucja,  święto,

Gminne Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Data publikacji: 2018-04-30 15:12:31 TAGI: 3 maj,  konstytucja,  święto,